Egzamin „Ellinomatheia”

Egzamin „Ellinomatheia”/Ellinomatheia Exam/Εξετάσεις Ελληνομάθειας
Certyfikat znajomości języka nowogreckiego

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w bieżącym roku zostaliśmy akredytowani przez greckie Ministerstwo Edukacji Narodowej i Wyznań Religijnych przy Centrum Języka Greckiego w Salonikach jako centrum egzaminacyjne języka nowogreckiego. Osoby zainteresowane mogą podejść do egzaminu na sześciu poziomach wyznaczonych przez Europejski System Opisu Kształcenia Językowego (poziomy A1, A2, B1, B2, C1, C2). Zapisy kandydatów ruszają 01.02.2020 (więcej informacji poniżej).

Rejestracja

Rejestracja trwa od 1 lutego do 22 marca 2020. Dokonuje się jej elektronicznie na stronie internetowej http://www.greek-language.gr/certification/application/index.html

W celu rejestracji należy założyć konto, a następnie wypełnić wniosek rejestracyjny (αίτηση) oraz kwestionariusz osobowy (ερωτηματολόγιο). Kod naszego centrum egzaminacyjnego to 48002.

Terminy egzaminów i płatności

*Egzaminy pisemne i ustne odbędą się prawdopodobnie w Collegium Novum przy al. Niepodległości 4. Egzaminy ustne na poszczególnych poziomach będą odbywać się bezpośrednio po egzaminie pisemnym.

Wymagania

Opis wymagań na poszczególnych poziomach egzaminu znajomości języka nowogreckiego dostępny jest w języku nowogreckim tutaj.

Wykaz zagadnień gramatycznych, z którymi powinien być zaznajomiony kandydat na poszczególnych poziomach egzaminu znajomości języka nowogreckiego, dostępny jest na stronie Centrum Języka Nowogreckiego tutaj.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy na skrzynkę nowogrecka@amu.edu.pl